Yaşam
Giriş Tarihi : 05-09-2019 10:16   Güncelleme : 05-09-2019 10:19

Binlerce Turistin Yeni Rotası Çameli

Denizli’nin Çameli ilçesin son yıllarda turistlerin sık ziyaret ettiği bir yer oldu. Denizli’nin denize yakın, turistik şehirlere yakın olması ve muhteşem doğasıyla dikkat çeken ilçe turizm açısından önemli bir potansiyele sahip.

Binlerce Turistin Yeni Rotası Çameli

Denizli'nin denize açılan kapısı Çameli, Pamukkale ile birlikte Fethiye, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Marmaris ve hatta Kaş ve Kalkan gibi ünlü turizm beldelerinin yakın komşusu bir ilçe konumunda. Türkiye'nin en önemli ve aktif turizm kuşağı olan bu bölgenin sırtını dayadığı ilçenin adıdır Çameli... Ekstrem doğa sporlarının önemli bir merkezi ve güzergah başlangıcıyla rotasında yer alan Çameli, uluslararası festivaller ve bir eko-turizm cennetidir aynı zamanda. Ege ile Akdeniz bölgelerinin geçiş noktasında ve önemli bir turizm güzergahının ortasında yer alan Çameli, eşsiz doğasıyla tüm mevsimlerde turizm faaliyetlerine konu olabiliyor ve bu faaliyetlerin ev sahipliği yapıyor.Çameli turizm, tanıtım alanında; önce doğa tutkunlarına, ekstrem sporlar ve trecking düşkünü gezginlere yönelik, "Çameli seni çağırıyor" başlıklı kampanyalarla tanıtılıyor. Son yıllarda ivme kazanan ve doğa güzelliğiyle adından söz ettiren Çameli, bu yaz on binlerce yerli ve yabancı turistin gezdiği rotalardan biri oldu. Fethiye’de deniz-kum ve sıcaktan uzaklaşan yabancı turistler günü birlik ya da konaklamalı olarak ilçeyi ziyaret etmeye devam ediyor.

Çameli Belediyesi, oluşturduğu Çameli standıyla ülke genelinde ilçeyi tanıtmaya ve anlatmaya başladı. Çameli Belediyesi, Antalya'da gerçekleştirilen Cityexpo Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, Hestourex Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı, Belediyeler Birliği'nin düzenlediği çeşitli fuarlarla, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin katıldığı fuarların hepsinde boy göstermeye başladı. Böylece ilçenin doğa ve kış turizmi, spor turizmi, uluslararası festivallerle, eko-turizm ve tarım alanındaki potansiyelini Türkiye ve Dünyaya tanıtıyor. Ayrıca Çameli'nin doğa, bisiklet ve doğa sporları gibi karakteristik alternatif turizm özellikleri de birçok turizm firması aracılılığıyla paylaşıldı.

Yabancı turistler Çameli ilçesine hayran kaldıklarını belirterek, ilçenin daha çok tanıtılması gerektiğini, turizm firmalarının broşürlerinde de tanıtımlarının yer almasının önemli olduğunu ifade ettiler.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç